This week Greg bought 5 cans of tunafish

| November 24, 2016

This week Greg bought 5 cans of tunafish at $1 each and 4 packages of pasta at $2 each. Hismarginal utility from tuna is 25 units of utility per can and his marginal utility from pasta is 60 units ofutility per package. Next week he’ll have the same amount of money to spend: should he do anythingdifferent? Why or why not?

Get a 30 % discount on an order above $ 50
Use the following coupon code:
COCONUT
Order your essay today and save 30% with the discount code: COCONUTOrder Now
Positive SSL